Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Litraż Skrzyń basowych
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Litraż Skrzyń basowych 
Witam.

Wie ktoś jak/skąd wytrzasnąc program do liczenia litrażu skrzyń basowych ??
mam podejrzenia że moja jest źle dobrana litrażowo i chce sobie zrobić drugą ...
Bez wyliczeń sie do tego nie zabieram ...

Pozdro

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
szukaj programu winisd lub vinisd(jedno z dwóch nie pamiętam jak się pisze)
musisz mieć parametry głośnika, przy projektach z BR lub BP program wariuje i pokazuje np 300 litrową skrzynie gdy wystarczy spokojnie ok 50l

co to za skrzynka? może nie trzeba nowej

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
szukaj programu winisd lub vinisd(jedno z dwóch nie pamiętam jak się pisze)
musisz mieć parametry głośnika, przy projektach z BR lub BP program wariuje i pokazuje np 300 litrową skrzynie gdy wystarczy spokojnie ok 50l

co to za skrzynka? może nie trzeba nowej

Mi chodzi o typ zamknięty ... tylko zamknięty ...
Skrzynka "dobrana" przez sprzedającego na allegro ... jaki jej litraż jest tez nie wiem ... to tez musze policzyć ... ale wiem że cos jest nie tak ...
Przy tym głośniku zamknięta musi mieć 21 litrów ...

Odpowiedz z cytatem
przy zamkniętej to jest tak że jest b-duża tolerancja na błędy, im większa pojemność skrzynki tym głębszy bas im mniejsza skrzynia tym lepsza kontrola że się tak wyrażę

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem
przy zamkniętej to jest tak że jest b-duża tolerancja na błędy, im większa pojemność skrzynki tym głębszy bas im mniejsza skrzynia tym lepsza kontrola że się tak wyrażę

Pomyłka ... przy tym głośniku wychodzi 28.32 litra ...
Znalazłem programik ,już go rozkminiam ... dzieki ...

Odpowiedz z cytatem
pamiętaj żeby była szczelna bo inaczej dupa w korach

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem
Z danych głośnika wynika że lepiej sie on zachowuje przy BR niz zamkniętej ...
BR wychodzi 50 litrów ... to akurat mi nie przeszkadza bo i tak bagaznika nie używam ...
Hmmm ... no i mam dylemat ...

Odpowiedz z cytatem
To zależy jakiej muzyki słuchasz. Wolisz muze z basem dobrym w impulsie czy jednak rozłożyste niskie brzmienia? zamknieta do szybkiego basu.

Odpowiedz z cytatem
rap, reggae-zdecydowanie br(wtedy mniejsza tolerancja na błędy)
techno, rock raczej zamknięta
tak przynajmniej mi się wydaje,
jeśli ma być ten twój jbl to ci powiem że w BR to ze starletki ino drzazgi będą szły jak rozkręcisz to, u kuzyna w 323f jest na prawdę konkretnie ,a starlet wiadomo mniejszy jest

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem
Jeśli dobrze pamiętam ze studiów, to im lepiej wygłuszysz wnętrze skrzyni, tym mniejszą pojemność potrzebujesz (oczywiście są granice). Kolega o tym nie wiedział, i zrobił głośniki wielkości trumny (tak mu wyszło z obliczeń). Grają ładnie, ale prawie potrzebują osobnego pokoju w mieszkaniu Smile

no można tak przy zamkniętej to 25 literków w zupełności wystarcza gorzej z BR
ale to się da wystroić

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem

Upatrzyłem sobie skrzynie do basówek lecz okazało sie że sie nie mieści do bagaznika ... stwierdziłem że nie będe kombinował w przerabianie (niektórzy tak mi radzili ) ... kumpel jest stolarzem więc zrobimy całą skrzynie z MDF-u od podstaw tak żeby zmiesciła sie do bagaznika a z drugiej strony zachowała odpowiedni litraż ...

Głośniki jakie mają grać w tej skrzyni to:

http://www.allegro.pl/item1057671447_jbl_gto1214_mega_subwoofer_30cm_1400w_fv_f450.html

Głośniki te według specyfikacji producenta nie sa przystosowane do obudowy cisnieniowej jaka mam teraz ...
Stwierdziłem że to zmienie ... Ale teraz pozostaje pytanie jak to zrobić ??

Gdy w skrzyni jest jeden głośnik obudowa musi mieć 50 litrów i jeden bass-reflex o średnicy 10cm i długosći 10 cm ... Jesli są dwa głośniki w skrzyni to co zrobić wtedy ?? Dać dwa takie BR po 10 cm każdy ?? czy jeden większy ?? Dzielić skrzynie w środku na dwie równe połowy po 50 litrów każda Czy zostawić wspólną komore ?? No a może lepiej zainteresować sie systemem pasmowo-przepustowym ??

Jakiś znawca mi coś doradzi ???

Pozdrawiam.

band pass dobie odpuść, trudne i drogie w budowie, ciężko to wystroić, wystarczy mały błąd i już brzmienie się sypie. Najłatwiej jeśli chcesz BR to dwie skrzynki po 50l z tunelem 10x10, a jak już jedna to ja bym zrobił 100 litrów i dwa tunele 10x10 lub 1 większy ale jego objętość musi być równa tym dwu mniejszym. Ja bym sobie zbudował dwie skrzynki po 50 litrów, bo łatwiej to zapakować do auta i wyjąć to jest raz, a dwa jak zrobisz dwie to na pewno zadziała. Jak już koniecznie chcesz jedną skrzynkę to zrób jej przegrodę w środku i też będzie dobrze.

PS.Band pass robi gnój na jednym takim głośniku Twisted Evil także wiesz możesz spróbować, ja bym jednak rozsądnie poszedł w stronę BR jeśli miałbym robić samodzielnie.

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem
Przyswoiłem troche wiedzy na temat CA i decyzja podjęta ... skrzynia będzie jedna o pojemności 100 litrów ... podzielona w środku ... do tego dwa BR 10cm średnicy i 25cm długości ... jeszcze tylko nie wiem z której strony dać ten BR ................

Konstrukcja zajmie mi 99% bagażnika ... już sie nie moge doczekac żeby usłyszeć nowe brzmienie ... niestety tak szybko to nie nastąpi bo pracy dużooooooo a kasy mało Sad sam sprzęt CA to minimum 1500 ... Chyba że jeszcze coś mi wpadnie do głowy ...

Pozdro.

Tam gdzie zostanie trochę miejsca. BR musi mieć gdzie dmuchać.

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1